utorok 25. augusta 2015

Knižky a zdravé prdkanie pri drepoch :)

Ahojte :)
Tak konečne voľno! :) Ale nie na dlho. Od 1.9. budem už zamestnanec ( takže žiaden brigádnik ) Moje leto vyzeralo asi tak, že čo bola možnosť zarobiť si, tak som ju využila. Okrem práce sektretárky cez týždeň, som víkendy trávila na rôznych eventoch a festivol. Stretnúť ste ma mohli na Top Feste, Grape či Uprisingu. Na Uprisingu sa mi stala strááášne milá príhoda- zastavil ma jeden chalan (sorry zabudla som meno, no moja pamäť je proste príšerná), opýtal sa ma, či som Katka čo má píše blog o fitness, a potom že či sa môže so mnou odfotiť. :D Ľudia, cítila som sa Phill Heat :D Veľmi ma to nakoplo a motivovalo písať ďalej :). Uvedomila som si, že sa to oplatí robiť a nezáleží na tom koľko ľudí to vlastne číta. Budem sa snažiť písať ešte lepšie, kvalitnejšie a zaujímavejšie články... a možno len pre toho jedného človiečika :)

A ako inak prebiehali moje "prázdniny". Takže opäť som začala s trénovaním klientov. Uvedomila som si, že toto je oblasť, v ktorej som doma. Neviem ako pôsobím na klientov. Hold, som dosť svojská :D. Môj tréner sa márne snaží zo mňa vychovať dámu. So mnou cvičí borec "kozy". ide si "poprdkať" na drepoch a na otázky typu "prečo musím robiť tieto 2 cviky hneď po sebe" odpoviem "no lebo som to povedala" ( samozrejme všetko vysvetlím keď na to bude čas, napríklad keď si pekne postojím pri bežiacom páse kým neuplynie 30min kardia)

Popri práci som samozrejme nezanedbávala  tréningy. Stravou som síce (ako inak) pogebrila a pekne som pribrala. No čo už, PPP má veľa podôb a asi stále bude mojou súčasťou, no tento boj je na mne a nejdem to tu rozoberať. Poviem to surovo, je to moja vec... moja halda bordelu, ktorú som si sama postavila, a len ja to môžem poriadiť, pekne postupne z vrchu pyramídy až kým sa nedostanem na jej základňu- kde je toho najviac. Tak si zobrať lopatu a začať riadiť nie?

Súčasťou takéhoto riadenia, bolo zastavenie a prísny zákaz porovnávania sa s inými. A radšej sa venovať vzdelávaniu samej seba. Čo to už o športovej výžive viem a mám načítané z inej literatúry (Fitness tréner od vydavateľstva Grada, Výživa špeciál od M&F, samozrejme publikácie Svet Kulturistiky a M&F + kurz kondičného trénera), no i napriek tomu chcem vedieť ešte viac. A najmä chcem to v odbornom podaní. Preto som si kúpila aj skvelú knihu Fitness výživa. Je síce v českom jazyku, no nevidím to ako problém. I keď v slovenčine by sa mi to čítalo lepšie, to musím uznať. Zatiaľ mám prečítaných len pár strán, no vyzerá super. Nebojte sa, aj vy budete mať z nej osoh. Verím, že vďaka nej, vám budem môcť ponúknuť ešte viac kvalitných informácií (a najmä overených)

Medzi ďalšie knižné novinky patria Šaláty a Fit recepty :) Obe knihy vrelo odporúčam. Skvelá inšpirácia. Najmä vtedy, keď sa dostanete do stavu, že zdravé sú len vaječné bielka na raňajky a med je rovnaký hriech ako nutela :D Kniha Šaláty je pekne rozdelená na viac kapitol, v kapitole šaláty zo zeleniny  nájdete rôzne druhy šalátov s vybraným druhom zeleniny v abecednom poradí (napríklad šaláty z baklažánu) potom sú tam šaláty z cestovín, zemiakov, s mäsom, s tofu, s vajcami, s rybami, teplé šaláty, ovocné šaláty a ovocné šaláty s alkoholom. Super je, že recepty nie sú náročné na suroviny ( nemúsite behať po špeciálnych obchodoch a ani utrácať peniaze za 1g špeciálneho korenia od yetiho v himalájach :D )


Knihu Fit recepty odporúčam tiež všetkými desiatimi. Jedinou nevýhodou je vyššia náročnosť na suroviny- často sa tam vyskytuje mandľová múka. A zas napríklad je tam vo veľkom používaný tvaroh, cottage a jogurty... čo mne ako alergikovi troška robí škrt cez rozpočet, keďže rastlinné náhrady nie sú otázkou pár centov, a nie všetko sa dá nahradiť. Inak recepty sú naozaj veľmi motivujúce a pri troške fantázie viete vykuchtiť rovnako chutné alternatívy. Autorka v úvode ponúka a možné náhrady za použité, napríklad namiesto vajcia by ste podľa knihy mohli využiť chia gél.


S novým tréningovým plánom ide v ruka v ruke aj nákup suplementov. Navyše som zahájila, objemovú prípravu ( to aby som sa mala na čo vyhovoriť, keď budem vysvetlovať môj neforemný zadok :D ) Od začiatku augusta dávkujem kreatin spolu s beta-alaninom- viac o ňom tu. Zvládnem teda náročnejšie tréningy. Teda lepšie povedané zvládnu to svalové vlákna, no kreatín mi energiu do kĺbov nedá... takže sa začali ozývať kolená. Preto bolo treba kúpiť kĺbovku.
Navyše som chcela konečne ochutnať toľko vychvaľované mandľové maslo. To skončilo v nákupnom košíku tiež. Starám sa aj o svoje všeobecné zdravie- preto probiotiká a vláknina. No a tie musli len zo zvedavosti do ovocného šalátu či sójového jogurtu :)


Tak by sme začali s predstavovaním mojich nových kamošov nie?


Kĺbovka v prášku, 600g od Vitalmaxu. Vyrobené v Poľsku, no možno naivne verím, že to čo sa píše na obale je aj vo vnútri (samozrejme bez slovenského  prekladu). Zobrala som si to najmä kvôli vysokému obsahu kolagénu (7,35g/porcia) a prídavkom glukosamínu (1,5g/porcia) a chondroitínu (0,5g/ porcia). Výrobok obsahuje aj vitamín C, nejaké tie B-éčka, niacin a biotín (priznám sa netuším na čo sú dobré, a preto tie knihy :D )
Mám príchuť čokoládu, ak ste mali niekedy hovädzí proteín tak toto chutí podobné- má to takú tú "kolagénovú" chuť. Nepení, dobré sa rozpustí v šejkri a negrgáte z toho :D Takže v poho ;) No a musela som sa pochváliť s pekným suvenírom s festivalu :D 


Ďaľšie moje prelomové priznanie- nie som milovník moc tých orechových masiel. No niekedy mám chuť, niečím tú kašu " premastiť". A ako všetci vieme arašidy orechy nie sú, takže to pravé orechové sú mandľové či kešu maslá. 
Ja som si vybrala mandľové- mandle sú podľa mňa druhé najzdravšie orechy (prvé sú vlašské) pomätám si jeden článok v M&F, v ktorom uverejnili výsledky z jednej štúdie, podľa ktorej ľudia ktorí konzumovali mandle schudli viac, ako tí čo ich nedostávali. Obsahujú bielkoviny, vlákniny, zdravé omega 6 kyseliny a vlákninu- vďaka týmto látkam dokonale zasýtia. Navyše bojujú proti stresu, čistia cievy od cholesterolu a upravujú hladinu cukru v krvi. Nájdete v nich aj zinok, železo, vápnik, selén, meď, horčík, fosfor, draslík, sodík, mangán, luteín, vitamíny A, B, E, betakarotén, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. 


Musli bez cukru s prídavkom inulinu- príchuť goji a granátové jablko. Vlastne len zmes ovsených vločiek s goji a hrozienkami. Žiaden zázrak ale celkom dobre sa chrumkajú pri písaní tohto článku :D Psylium a probiotiká s kolostrum. Dovolím si tvrdiť, že zdravé črevá sú predpokladom pevného zdravia. Rozpustná vláknina psyllium pomáha čistiť črevá. Bifido a lakto baktérie zneškodňujú toxíny patogénnych baktérií a cudzorodé produkty metabolizmu. Okrem toho zlepšujú vstrebávanie, železa, magnézia a vápnika. Ich účinok posilnenia imunity je znásobený pridaním kolostra. Vedeli ste, že okrem imunoglobulínov obsahuje kolostrum prirodzené rastové faktory, ktoré pondecujú rast a obnovu buniek? Keď z toho rastie teľa, prečo by sa aj zo mňa nemohol vyrásť poriadny kus kravy? :D :D  (pre mojich neprajníkov k tomu kolostrum nepotrebujem ja viem :D )  


Tak tu musím moje chválanie sa zastaviť :D už nie je čím sa pochvastať :D No o dva dni mi príde nový proťáčik :3 moooc sa tešííím. Tak potom ma čekujte na FB skupine a rada si prečítam vaše skúsenosti s danou značkou :) A už len motivačný obrázok, môjho idolu- Aschley Horner 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Motív Úžas, a. s.. Autor obrázkov motívu: lobaaaato. Používa službu Blogger.