nedeľa 5. júla 2015

Nulkový koláčik

Ahojte!

Ešte pred mesiacom som fičala na prísnej diéte, ktorej súčasťou boli aj nulkové dni- dni, kedy si aj zeleninu vážim a celkový príjem sacharidov sa pohybuje len okolo 20g na deň (nula znamená pomyselných 0g sacharidov, ale ako vieme, aj zelenina obsahuje pár gramov cukrov, no je to prevažne vláknina, nemusíte sa jej báť)

V tieto dni som vždy raňajkovala 3 bielka a 1 žĺtko. Keď sa mi to zunovalo a mala som čas, tak som si pripravila tento koláčik. Pridaním proteínu nič nepokazíte, len mierne zvýšite obsah bielkovín. Vyskúšajte a dajte vedieť či sa vám podaril.

Takže bielka ochutíme stéviou a vyšľaháme do pevného snehu. V inej miske zas vymiešame (tiež najlepšie mixérom/šľahačom) žĺtko a pridáme doň 1 kopcovitú lyžicu proteínu (odporúčam sójový, ktorý zvlášť dobre zahustí alebo proteínovú zmes od MyProtein na výrobu palaciniek) Môžeme kvapnúť trocha vody. Do zapekacej formičky dáme sneh z bielkov, jemne do neho vmiešame proteínovú zmes a  dáme na 8-10min zapiecť do vyhriatej rúry. Po dopečení môžeme vrch potrieť kokosovým olejom a posypať strúhaným kokosom.

Dobrú chuť!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Motív Úžas, a. s.. Autor obrázkov motívu: lobaaaato. Používa službu Blogger.