sobota 22. júna 2013

NIečo o mne :)

Aj vy ste si niekedy povedali "Už dosť!". Mne sa to stalo tiež. Niekoľko rokov sa snažím nájsť v mojom tele, duši, mysli rovnováhu. Behám od doktora k doktorovi, dávam nehorázne peniaze na lieky. Všade mi radia "zdravé" stravovanie, veľa pohybu, veľa tekutín. Pane bože, však ja tak žijem od mojich 14 rokov! A čo si tí pani doktori predstavujú dnes sa zdravé? Celozrnné výrobky, jogurty, ovocie, zelenina, dáke hlúpe mäsko a kvapku olivového oleja.
Vďaka zmene jedálnička v puberte. :D Aaach jooo ... však to poznáte diéty a spol., a plač " mne rastú prsia a boky". Tak som sa začala zdravo stravovať, samozrejme zmena to bola, od vyprážaného k dusenému, od bieleho chleba k čiernemu, namiesto Horalky radšej Bebe. Telo začalo reagovať a hneď som chudla, + pohyb a šlo to ešte rýchlejšie. Postupom času sa to ale spomalilo, a ja som z jedla neustále uberala a viac sa hýbala. Zamilovala som si beh. Do teraz som na ňom závislá ale snažím sa ho obmedziť :) Prečo? To sa dozviete v mojich príspevkoch.
Ale ten pocit, keď s najpomalšej baby v triede sa stane 2. najrýchlejšie je na nezaplatenie. A práve po tomto moja duša prahla, po UZNANÍ.  Doma to bolo zlé, je to zlé a vždy bude. Nikdy nie dosť dobrá, nie dosť dokonalá, aby som si zaslúžila pohľadenie, slová vďaka či slušné správanie. Deti si predsa nezaslúžia úctu, tá sa má preukazovať len rodičom. (názor mojich rodičov) Mno ale sa vráťme k téme :D ... Posadnutá pocitom zadosťučinenia pri pravidelnom vážení som sa dostala do anorexie. Cítila som si silná, keď som oddolala jedlu a oni sa tam napchávali. Cítila som konečne, že niekto som, čo niečo v živote dokázal! A ďalej ani pokračovať nemusím, liečenie, priberania a doživotná "kamarátka" v mojej hlave- Ana (skr. anorexie- pozn. red. :D ) To sa prejavilo aj v nedávnej minulosti, kedy som prepadávala šialenej chuti na sladké a viedlo to k prejedaniu sa. Potom k výčitkám.Hladovanie. Zase vychudnutie a zase prejedanie...
Takže viete už prečo sa mi zdali rady lekárov tak absurdné. Akoby som to všetko už dávno nevedela. A aj  po nabratí váhy som jedla už "zdravo" a aj sa hýbala a váhu som si držala. No so mnou stále nebolo niečo v poriadku. Menštruácia mi ani do teraz nenabehla a pridružili sa tráviacie problémy, obraz krvi som mala rovnako hrozný.
Tak to je troška z mojej minulosti a zároveň súčastnosti. Ale od roku 2011 navštevujem pravidelne fitness centrum. Venujem sa posilňovaniu a rada by som sa zúčastnila aj nejakej súťaži alebo sa stala nejakou tou foto fitnes modelkou. :) Absurdné?! Možno pre niekoho, ale je to môj sen, môj dôvod prečo byť na svete.Avšak až od začiatku roku 2013 sa tomu venujem už "odbornejšie". Mám vyučené fitnes trénera, ktorý mi vždy poradí. Bohužiaľ pre moje váhové výkyvy z prejedania, stresovania, hladovania, spôsobili stratu svalovej hmoty, preto tento rok idem akoby všetko na novo :/
Teraz vysvetlenie prečo dávam všade k slovu zdravé úvodzovky. Po naštudovaní som sa rozhodla, že prejdem paleo životnému štýlu. Pchala som nezmyselné kvatná ryže, cestovín a múky do seba s cieľom pribrať svalovú hmotu. Mno ja som ju aj nabrala, ale necítila som sa nikdy dosť najedená, stále som mala chuť na sladké a len som chodila, čo by som si mohla ešte zobnúť. Plus ja som nejakú tu hmotu aj nabrala, však nedrela som v tej posilke len tak pre srandu, ale spolu s tukom. Čo som do teraz nevedela ako sa tam mohol ukladať, však som bola aktívna, mávala som každé ráno pred raňajkami ťažké kardio a poobede silový tréning, v deň voľna hodinový beh. ... Zdravonté ťažkosti pokračovali. Nakoniec mi zistili že nemôžem mliečny kazein. Teda žiadne mlieko! TO je v tomto obore riaden problém ale nedá sa prekusnúť. Vylúčila som mlieko. Stále bieda. Dnes ráno som si povedala DOSŤ! Už som dlho nad tým uvažovala a ráno som si spravila pravé paleo raňajky! BOL TO ORGAZMUS V PUSE! :D :D ... konečne mastné pery od oleja, na jazyku chuť praženej slaninky a čo je hlavné- žiaden pocit "ešte by som niečo zobla" Tak mi držte palce a aj ja ich držím vám. Lebo "BUDÚCNOSŤ PATRÍ TÝM, KTORÝ VERIA V KRÁSU SVOJICH SNOV.

1 komentár:

  1. Máš veľmi podobný životný príbeh ako ja, ako tak čítam :) Aj ja som sa dopracovala v snahe žiť "zdravšie" k anorexii. Ale teraz pracujem na naberaní svalov v posilke. Nedržím sa síce prísne paleo zásad stravovania, skôr to má bližšie k primal (ja by som bez syrov a jogurtov nemohla žiť :D).. mamka sa snaží to tolerovať aspoň trochu, ale aj tak ma núti jesť všetky tie sacharidové jedlá: cestoviny, zemiaky, pečivo.. takže sa večne dohadujeme na nejakých kompromisoch :D
    Preto by bolo fajn občas prehodiť pár slov s niekým, kto to chápe. Takže ak by si mala chuť, kľudne sa môžeme navzájom podporiť ;)
    Pekný deň a nech sa ti darí

    OdpovedaťOdstrániť

Motív Úžas, a. s.. Autor obrázkov motívu: lobaaaato. Používa službu Blogger.